Aktywna piana: Jak myć? Jak działa?

Aktywna piana: Skuteczne rozwiązanie do czyszczenia karoserii samochodowej

Czyszczenie karoserii wymaga zastosowania odpowiednich środków. Jednym z najskuteczniejszych jest aktywna piana. Dostępna w ofercie myjni bezdotykowych oraz do przygotowania we własnym zakresie, aktywna piana staje się coraz popularniejsza. Czym dokładnie jest ten preparat? Jak działa? Jak prawidłowo stosować go na samochodzie?

Czym jest aktywna piana?

Aktywna piana to bardzo skoncentrowany preparat używany do mycia samochodu. Standardowo aplikuje się go za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub pianownicy, choć w przypadku umiarkowanie zabrudzonego pojazdu może być aplikowany także ręcznie. Preparat składa się z produktów, które silnie oddziałują na tłuste zanieczyszczenia, jednocześnie pozostając bezpiecznymi dla karoserii samochodowej. W kontakcie z aktywną pianą zanieczyszczenia miękną i dzięki temu łatwo odchodzą z lakieru – bez konieczności szorowania i ryzyka jego uszkodzenia. W przypadku bardzo zabrudzonych samochodów aktywna piana jest wykorzystywana do mycia wstępnego.

Jak działa aktywna piana?

Mycie samochodu z wykorzystaniem aktywnej piany obejmuje trzy etapy:

  1. Nałożenie piany
  2. Mycie przy pomocy myjki lub rękawicy
  3. Osuszenie pojazdu

Mimo wielu pozytywnych rekomendacji, aktywna piana nie będzie skuteczna, jeśli będziesz jej używać w nieprawidłowy sposób. Najlepsze rezultaty uzyskuje się podczas nakładania preparatu pianownicą. Dzięki aplikacji pod ciśnieniem, piana zachowuje wszystkie swoje właściwości. Dodatkowym atutem pianownicy jest szybka i równomierna aplikacja preparatu, dzięki czemu masz pewność, że nie pominąłeś żadnej części karoserii.

Jak prawidłowo stosować aktywną pianę?

Miejsce rozpoczęcia aplikacji

Bardzo istotne jest, w którym miejscu zaczniesz nakładanie piany. Zaleca się jej aplikację od dolnej części samochodu i poruszanie się ku górze. Dach to ostatni element, który powinien zostać pokryty preparatem. Dlaczego? Dolna część pojazdu jest najbardziej narażona na zanieczyszczenia. Aplikując pianę najpierw na te miejsca, pozwalasz jej na dłuższą pracę, co przekłada się na bardziej skuteczne działanie w walce z uporczywymi zabrudzeniami.

Warunki aplikacji

Preparat nakłada się na suchą i nienagrzaną karoserię. W przeciwnym razie nie zadziała tak, jak powinien. W sezonie letnim samochód najlepiej myć wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. To szczególnie ważne w przypadku ciemnych lakierów, które absorbują ciepło słoneczne i osiągają naprawdę wysokie temperatury w ciągu dnia, nawet jeśli wydaje się nam, że temperatura powietrza na zewnątrz jest optymalna.

Czas działania

Czynnikiem kluczowym dla efektywnego działania preparatu jest czas. Piany nie należy spłukiwać od razu po zakończeniu aplikacji. Jej zmywanie należy rozpocząć, gdy przestanie być puszysta i zacznie powoli spływać z powierzchni karoserii. Do jej całkowitego spłukania zaleca się użycie myjni ciśnieniowej i wody. Najlepsze efekty uzyskasz, zmywając pianę ciepłą wodą.

Jak skutecznie umyć pojazd po aplikacji aktywnej piany?

Po zmyciu piany karoserię należy osuszyć. To pozwoli zapobiec pojawianiu się na lakierze nieestetycznych smug i zacieków.

PS: Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą detailing!

error: Treść jest chroniona !!